Dzień Edukacji Narodowej

Święto Dzień Edukacji Narodowej zostało wprowadzone Ustawą Karta Nauczyciela z 1982 r., która głosi, iż: "W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych."  Tego dnia uczniowie w całej Polsce składają życzenia swoim nauczycielom, dziękując im za przekazaną wiedzę. Uczniowie klas VIb i Va przygotowali dla pracowników szkoły i zaproszonych gości piękną akademię.

Zaprezentowali zabawny program artystyczny, m. in. pokaz mody, fragment lekcji języka polskiego i humor zeszytów szkolnych. Imprezę pomogły zorganizować Z. Bobyk, E. Kocyłowska i L. Kiersz. Dekoracje wykonała K. Jasion. W trakcie uroczystości, wręczono pracownikom SP13 akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego a także Nagrody Dyrektora. Na koniec emerytowani nauczyciele zostali zaproszeni do zwiedzenia budynku. Bardzo spodobały im się zmiany jakie zaszły w szkole.