Pożegnanie klas szóstych

W czwartek 26 czerwca pożegnali się z nami i ze szkołą uczniowie klas szóstych. O godz. 16.30 zebrali się w sali gimnastycznej nauczyciele, rodzice i uczniowie.
Po powitaniu wszystkich, szóstoklasiści przekazali sztandar szkoły piątoklasistom. Następnie absolwenci SP13 złożyli uroczyste ślubowanie.
Przypomniano nazwiska osób, które zostały tydzień wcześniej nominowane do tytułu Orła Trzynastki. Od czerwca 2006 roku w SP13 uczniowie o niezwykłych zdolnościach zarówno intelektualnych jak i sportowych, osoby kreatywne i aktywne społecznie, uhonorowani zostają tym tytułem.
W tym roku szkolnym tytuł przyznano Jackowi Nitychorukowi, Annie Wieczorek, Julii Han i Natalii Sławek.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe karty ze swoim zdjęciem i spisem największych osiągnięć i sukcesów oraz statuetkę Orła. Potem wszyscy nagrodzeni złożyli swoje podpisy w Księdze Orłów.
Nadszedł czas na rozdanie pozostałych nagród. Na środek wychodzili uczniowie, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Najpierw byli to uczniowie klasy VIa, której wychowawczynią była K. Blicharczyk, a następnie klasy VIb, którą opiekowała się Z. Bobyk.
Rodzice wszystkich wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne od Dyrektora szkoły.
Nauczyciele wychowania fizycznego, tak jak w ubiegłych latach ufundowali nagrody dla najlepszych sportowców szkoły. Najlepszym  sportowcem spośród chłopców został Kamil Kalinowski. Najbardziej aktywną sportsmenką wybrano Karolinę Wierzbicką. Uczniowie zostali obdarowani pięknymi pucharami i nagrodami rzeczowymi.
Na koniec oficjalnej części głos zabrał przedstawiciel Rady Rodziców Tomasz Czech. Złożył życzenia wszystkim absolwentom.
Nastąpiła II cz. uroczystości. Szóstoklasiści wystąpili z programem artystycznym. Zaśpiewali brawurowo piosenki recytowali wiersze, a Weronika i Karolina podały przepis na ucznia.
Była też chwila na podziękowania nauczycielom i rodzicom – wszystkim wręczono kwiaty.
Na koniec uczniowie klasy VI b wystąpili w zabawnej scence, którą sami przygotowali. Potem dyrektor szkoły B. Małek podziękowała za przygotowanie uroczystości uczniom i nauczycielom, a rodzicom za trud wychowywania dzieci i udział w ostatnim spotkaniu.
Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym. Życzymy wszystkim absolwentom wielu sukcesów w gimnazjum.