XI Miejski Konkurs MĄDRA GŁOWA PODSTAWOWA

22 maja 2012 r. w SP 13 odbył się XI Miejski Konkurs „Mądra Głowa Podstawowa”.

Uczniowie raciborskich szkół zmagali się z testami sprawdzającymi ich wiedzę z j. polskiego, historii, matematyki i przyrody. Musieli też wykazać się znajomością polskich przysłów, umiejętnością sprawnego korzystania ze słowników, wiedzą na temat państw Unii Europejskiej, a także zdolnościami manualnymi.

Pierwsze miejsce oraz tytuł „Mądrej Głowy Podstawowej 2012 r.” otrzymała drużyna SP13 w składzie: Jacek Nitychoruk, Natalia Sławek, Marta Tambor, Anna Wieczorek i Karolina Maciaszek.

Drugie miejsce zajęła drużyna SP1: Patrycja Surma, Małgorzata Szczepanek, Krzysztof Obruśnik i Filip Wałek.

Trzecia miejsce zajął zespół SP5: Michał Badurczyk, Kacper Korczak, Karolina Widenko, Agata Figura, Kamila Swoboda.

Organizatorzy konkursu Z. Bobyk, A. Lipiec i E. Kocyłowska dziękują wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, a uczniom za wspólną zabawę.