Projekt "Nie pal przy mnie proszę"

W naszej szkole w marcu i kwietniu w klasach I – III  realizowany był projekt „Nie pal przy mnie, proszę!”. W ramach działań profilaktycznych przeprowadzono w klasach zajęcia o tematyce zdrowotnej, ze szczególnym zwróceniem uwagi, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia.

Podczas realizacji zadań odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Zdrowym być-to zdrowo żyć".

Wyniki konkursu:

I miejsce -  Weronika Bugla

II miejsce - Oliwia Walla

III miejsce - Magda Jaroniak

IV miejsce - Marysia Keler, Szymon Fiołka, Maciej Mazurkiewicz

Wyróżnienia: Wiktoria Wilusz,  Martyna Stajner

27 kwietnia 2012 r. odbyło się uroczyste podsumowanie realizowanego programu "Nie pal przy mnie, proszę". Uczniowie z klasy IIb zaprezentowali wiersze, scenki o szkodliwości palenia oraz o tym jak należy postępować, by zdrowym być. Gośćmi honorowymi były Panie Aleksandra Foryś pracownik Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu - koordynator powiatowy programu oraz dyrektorzy Szkoły Bogusława Małek i Sylwia Madera.

Na koniec uroczystości wręczono nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu.