Finał akcji Góra grosza

Akcja "Góra Grosza" organizowana jest przez Towarzystwo "Nasz Dom" pod patronatem Ministra Edukacji NarodowejCelem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifi kowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Od lat zbiórka monet jest organizowana też w naszej szkole. W tym roku zebraliśmy 1425,57 zł, 64285 monet, które ważyły 127, 21 kg.

Najwięcej zebrała klasa IIb z wych. M. Młynarczyk, II miejsce zajęła IIIb z wych. M. Sochacką, a na III miejscu uplasowała się Vb z wych. Ireną Procek. Uczniowie klasy IIb otrzymali puchar przechodni, zachowają go na dłużej, jeśli w przyszłym roku znowu będą najlepsi.