W SP13 czytają dzieciom

9 listopada o godz. 16.30 SP13 przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". Zaproszeni goście czytali wiersze zgromadzonym uczniom. Wśród czytających znaleźli się: T. Kalwala jako prowadzący, wicerezydent L. Nowacka. przedstawiciele różnych zawodów - komisarz Urzędu Celnego A. Kuliś, pielęgniarka Z. Szryt, zakonnica z Indonezji siostra Józefina, R. Ran - urodzony w Kambodży oraz dyr. B. Małek. Wszyscy w skupieniu i uwagą słuchali przygotowanych tekstów. Panowała miła atmosfera.

Po zakończeniu spotkania na boisku szkolnym odbył się pokaz żonglerki ogniowej z muzyką w tle, przygotowany przez chłopców z Zakładu Poprawczego. Całość zakończył „smoczy oddech” czyli najniebezpieczniejszy, a zarazem najbardziej ulubiony przez publiczność trik ziania ogniem.

Imprezę tę zorganizowała bibliotekarka Janina Kalwala z pomocą Szkolnego Koła Przyjaciół Książki.