Pasowanie na ucznia

W sali gimnastycznej o godz. 10.00 zgromadzili się uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi rodzicami. Rozpoczęło się powitanie nowych uczniów przez ich starszych kolegów. Uczniowie z klas IV i VIb recytowali pięknie wiersze i śpiewali piosenki. Samorząd szkolny przygotował dla pierwszaków próby smaku, zręczności i odwagi.

Na początek próbę smaku przeszły z uśmiechem trzy wychowawczynie: Justyna Kołodziej, Bożena Machalska i Małgorzata Riemel. Potem próbom poddano dzieci. Wszystkie zwycięsko je zaliczyły. Nadszedł czas na ślubowanie i Pasowanie na ucznia. Pasowania dokonały dyr. Bogusława Małek i jej zastępczyni Sylwia Madera. Nowym uczniom wręczono na pamiątkkę tego wydarrzenia papierowe tarcze szkolne oraz dyplomy. Następnie wszyscy udali się do swoich klas.