Projekt edukacyjny

W naszej szkole realizowany  był Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Od stycznia do czerwca 2011  roku III etap Projektu realizowała klasa Ib pod opieką  pani Małgorzaty Młynarczyk. Praca z dziećmi prowadzona była  podczas zajęć obowiązkowych w ramach realizacji podstawy programowej oraz na zajęciach dodatkowych.

W specjalnie zorganizowanych i wyposażonych ,,Ośrodkach Zainteresowań" uczniowie rozwijali indywidualne zdolności: językowe, matematyczne, przyrodnicze, wizualno-przestrzenne, muzyczne, ruchowe, intrapersonalne i  interpersonalne.

6 czerwca odbył się pokaz efektów pracy uczniów zaprezentowany na forum publicznym z udziałem zaproszonych gości i rodziców. Prezentacja efektów pt. „W krainie bajek" łączyła wszystkie rodzaje aktywności dzieci z wykorzystaniem środków dydaktycznych otrzymanych w ramach Projektu. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne, teatralne oraz recytatorskie. Po zakończeniu prezentacji wręczono uczniom  podziękowania za udział w Projekcie. Zajęcia te były dla dzieci wspaniałą zabawą i przygodą niosącą wiele radości i pozytywnych emocji.

M. Młynarczyk