Konkurs szóstoklasistów

3 czerwca odbył się w naszej szkole już X Międzyszkolny Konkurs Szóstoklasistów Mądra Głowa Podstawowa. W tym roku wzięło w nim udział 9 raciborskich szkół reprezentowanych przez drużyny złożone z dwuosobowego zespołu i trzech kibiców. Kibice nie tylko dopingowali swój zespół, można było się do nich zwrócić o pomoc w rozwiązaniu niektórych zadań.

Uczestnicy konkursu jak co roku mieli za zadanie rozwiązać testy humanistyczny i matematyczno-przyrodniczy.

Konkurs urozmaicały dodatkowe konkurencje: odgadywanie przysłów, pytania indywidualne, origami - kocia rodzina (zadanie kibiców), układanka państwo, miasto i zabytek (lub produkt eksportowy). posługiwanie się słownikiem ortograficznym. Konkurs przebiegał bardzo sprawnie i szybko. Drużyny nie miały czasy na nudę. Było mnóstwo radości i zabawy. Wszystko dzięki prowadzącym i organizatorkom Zdzisławie Bobyk i Elżbiecie Kocyłowskiej.

Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji okazało się, że najwięcej punktów - 52 - zdobyły Julia Biały i Martyna Hanak oraz Tomasz Sitek, Mateusz Wilusz i Wojciech Janus reprezentujący SP 13. Komisja konkursowa przyznała im tytuł honorowego laureata.

Statuetki sowy oraz tytuł Mądrej Głowy Podstawowej przyznano za I miejsce drużynie z SP 18 (46,75 pkt.), za II miejsce SP 5 (42 pkt.) oraz za III miejsce SP 1 (40,5 pkt.). Zwycięzcom nagrody wręczyła dyr. Bogusława Małek. Gratulujemy wszystkim i zapraszamy za rok!