Festyn rodzinny

20 maja o godz. 16.00 rozpoczął się nasz szkolny festyn przygotwany z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców i nauczycieli przygotowali dla rodziców program artystyczny. Prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne, recytatorskie i aktorskie.

Po występach dzieci odbył się turniej rodzinny. Pary ojciec i syn, matka i córka obierały na czas warzywa, następnie wykazały się pomysłowością w tworzeniu z nich jakichś postaci. Kolejnym zadaniem było wykonanie wiatraczka według załączonej instrukcji. Prowadząca turniej Z. Bobyk, sprawdziła również wiedzę rodziców o dzieciach i dzieci o rodzicach. Padły pytania o ulubione potrawy i dyscypliny sportowe. Na koniec nagrodzono wszystkie rodziny drobnymi upominkami.

W trakcie imprezy w stołówce szkolnej powstała kawiarenka, w której można było delektować się aromatyczną kawą, pysznym ciastem upieczonym przez mamy uczniów oraz pikantnym bigosem przygotowanym przez szkolne kucharki.

Chętni brali udział w konkurencjach sportowych, sprawdzających celność rzutu i siłę mięśni. Rozprowadzano też gazetkę szkolną z aktualnymi informacjami na temat życia szkoły.

Festyn Rodzinny sprawił wiele radości wszystkim jego uczestnikom. Następne rodzinne spotkanie już w przyszłym roku. Zapraszamy na nie serdecznie!