Turniej szachowy

W dniach 12-16 maja 2011 odbywał się w naszej szkole Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 13.

12 maja  partie rozgrywali uczniowie klas pierwszych i drugich. W turnieju wzięło udział 52 dzieci, uczniów SP13 i SP4 oraz dwoje przedszkolaków. Po zaciętej walce trener dzieci Tadeusz Wójcik ogłosił wyniki, a dyrektor szkoły Bogusława Małek wręczyła puchary, medale i dyplomy najlepszym, małym szachistom.

Wyniki turnieju:

w kategorii dziewcząt kl. I:

I miejsce Anna Sikora SP13,

II m. Joanna Brzenczka SP13,

III m . Marta Jurczyk SP13;

w kategorii dziewcząt kl. II:

I m. Julia Jania SP13,

II m . Estera Świerk SP13 ,

III m. Agata Grela SP4;

w kategorii chłopców kl. I

I miejsce Kasper Kaliniak SP13,

II m. Krzysztof Mucha SP13,

III m. Mateusz Iwanowski SP4;

w kategorii chłopców kl. II

I miejsce Wiktor Chrobak SP13,

II m. Amadeus Kruty SP13,

III m. Filip Radoń SP4.

Starsi uczniowie brali udział w trzydniowym turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły nr 13 rozgrywanym 13,14 i 16 maja w Klubie Szachowym Silesia, który ma swoją siedzibę w SP13. Pod bacznym okiem trenera T. Wójcika uczniowie rozgrywali partie szachowe .

Oto wyniki :

w kategorii dziewcząt klas IV-VI:

I miejsce Paulina Suchanek SP13,

II m. Maria Stugiewicz SP4,

III m. Agnieszka Pośpiech SP13;

w kategorii chłopców klas IV- VI

I miejsce Kamil Kalinowski SP13 ,

II m. Jacek Nitychoruk SP13,

III m. Tomasz Tiebler SP4.

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Klub Szachowy. Każdy z uczestników mógł wybrać coś dla siebie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu składa serdeczne podziękowania trenerowi Klubu Szachowego Silesia panu Tadeuszowi Wójcikowi za zaangażowanie w pracę z uczniami szkoły, prowadzenie darmowych zajęć szachowych dla uczniów oraz rozwijanie ich pasji i zamiłowania do szachów.

Bogusława Małek