Pasowanie na świetlika

18 listopada o godz. 13.00 rozpoczęła się w świetlicy uroczystość pasowania na świetlika uczniów klas pierwszych. Wychowawczynie Bożena Kunikowska-Bula i Justyna Kołodziej przygotowały dla swoich podopiecznych kilka zadań do wykonania.

Na początek sprawdzono znajomość regulaminu świetlicy. Dzieci poradziły sobie z tym doskonale. Potem przeszły pięć prób. Próbę smaku - musiały zjeść kawałeczek cytryny i próbę porządku - odkładały wylosowane zabawki na ich miejsce. Poprzez dotyk odgadywały jaki przedmiot trzymają w rękach. W próbie sprawności wykonywały różne ćwiczenia, natomiast w próbie mowy poprawnie wypowiadały różne słowa. Na koniec odkrywały sekrety świata rozwiązując zagadki.

Wszystkie dzieci doskonale przeszły test gotowości świetlicowej. Nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na świetlika. Pasowania dokonały dyrektor B. Małek z wicedyrektor S. Maderą.