Pasowanie na ucznia

20 pażdziernika był szczególnym dniem dla SP13. O godz. 16.00 wszyscy pierwszoklasiści wraz rodzicami zgomadzili się w sali gimnastycznej. W bajkowej scenerii odbył się egzamin na ucznia.

W bajkowej scenerii na zamku odbył się egzamin na ucznia. Dzieci wspaniale odpowiadały na wylosowane pytania i zaprezentowały krótki program artystyczny. Następnie powtórzyły słowa ślubowania za panią dyrektor B. Małek. Przy pomocy ogromnego pióra dokonano pasowania 52 uczniów. Pełni wrażeń mali żacy otrzymali pamiątkowe karty ze ślubowaniem, drobne upominki i swój pierwszy dokument tożsamości - legitymację szkolną. Po uroczystości "nowi" uczniowie szkoły przeszli do swoich sal lekcyjnych, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.

Całą uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: Renata Muzyk i Małgorzata Sochacka. O oprawę muzyczną zadbał Andrzej Lipiec. Dekoracje wykonała Katarzyna Jasion.