Jestem bezpieczny

18 listopada odbył się apel dla klas I-III pt. „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze". Został on przygotowany przez uczniów klasy II a (wych.  Małgorzata Riemel) i dzieci ze świetlicy (opiekun Justyna Kołodziej). Uczniowie przygotowali piosenki oraz wiersze na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły, w domu i w szkole.

Przypomniano zasady przechodzenia przez jezdnię, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uświadomiono dzieciom zagrożenia czyhające na nie, kształtowano nawyki poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne, i innych. Uświadomiono dzieciom konieczność noszenia elementów odblaskowych, szczególnie o tej porze roku.

Apel zakończył się konkursem o bezpieczeństwie. Szczególną uwagę zwrócono na zachowanie się uczniów w szkole podczas przerw oraz zachowanie ostrożności w drodze do szkoły. Dzieci otrzymały dyplomy, nagrody oraz słodkie upominki.